معرفی و آدرس برخی نقاط شهرستان فومن
فومن

  این شهرستان سر سبز با مکانهای تاریخی و طبیعی بسیار زادگاه آیت الله بهجت فومنی و مرکز فعالیت های میرزا کوچک جنگلی و زادگاه 400شهید می باشد.

این شهر معروف و سر سبز به دلیل مکانهای تاریخی و توریستی که در اطراف آن وجود دارد به یک مکان گردشگری خاص مبدل شده است

( آدرس: گیلان-رشت-فومن)


برخی از مکان های دیدنی شهرستان فومن :


ماسوله : این شهرک تاریخی که به شهر تبدیل شده یکی از قدیمی ترین مکانهای است که هر ساله گردشگران و توریستهای بی شماری از سرتاسرجهان را به خود جذب میکند. پیشنهاد میکنیم امتحان کنید. (آدرس: گیلانرشتفومن-ماسوله)

اطراف ماسوله : (روستا های :کمادل-کاسی سرا-ماکلوان-گسکره-کوچیچال-کلرم-خانوانه-زیده-خوشکنودهان-تطف رود-شیرذیل-شولم)


گسکره: این روستای سرسبز با مردمی با فرهنگ وبا سواد از توابع بخش سردار جنگل شهرستان فومن است.

روستای گسکره با قدمتی دیرین یکی از قدیمی ترین روستاهای استان گیلان است. گسکره که در 9 کیلومتری جاده ماسوله با آب و هوایی کوهستانی واقع شده روزگاری محل اسکان سربازان میرزا کوچک خان جنگلی بوده است و با توجه به موقعیت خوب جغرافیایی مرکزیت روستا های همجوار را در قرن گذشته دارا بوده است. مسجد این روستا جامع می باشد به این معنا که روستاییان برای انجام اعمال عبادی از محله های خود به این روستا می آمدند. محله هایی چون شولم (شولمَه ربار یا شولمَه کوه، shulom )، کنده سر( kondasar ) ،‌ کوچه چال    ( kuchachal )، سیا چلافت ( siacholaft ) و لات ( lat ) که امروز هریک روستایی شده اند. در حال حاضر گسکره داراری چند محله با نام های میدیَ مَلَه یا همان مهدی محله ( medeya mala ) و کَفینَ مَلَه       ( kafena mala )  .زمین فوتبال آزادی روستای گسکره که در کنار رود ماسوله رودخان واقع شده از چشم انداز های زیبای روستا به شمار می رود که علاوه بر برگزاری مسابقات فوتبال هر ساله در روز سیزدهم فروردین خانوادهای گسکره ای و مهمان های نوروزی در خود جای میدهد و گهگاه جشنوارهای سنتی استان را نیز پذیرا می باشد. گردَسواَ که از ییلاقات گسکره محسوب می شود ، در کنار ییلاقات دیلمان و ماسال از بهترین مناظر استان گیلان به شمار میرود.( آدرس روستای گسکره : رشتفومن- روستای گسکره)قلعه رودخان : این قلعه در بخشی به همین نام قرار دارد این قلعه زیبا با فضای داخلی جالب و بزرگ است، هرساله گردشکران زیادی از این مکان تاریخی بازدید میکنند.(آدرس : گیلان-رشت- فومن-قلعه رودخان)

معرفی مکان های دیدنی استان گیلان
تعداد بازدید ها: 280672